err
Jaką ratę możesz płacić?
Ile chcesz pożyczyć?
Okres spłaty mies.
RRSO %
Kwota powyżej zł wymaga złożenia dodatkowych dokumentów potwierdzających wysokość osiąganych dochodów.
Formularz informacyjny

Jak wziąć pożyczkę przez internet i o czym należy pamiętać?

Jak wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu, bezpiecznie i szybko - to pytania, które z pewnością zadajesz, jeżeli trafiłeś na ten artykuł. Sprawa jest teoretycznie prosta, warto jednak pamiętać o kilku warunkach, które musisz spełnić, by otrzymać zastrzyk gotówki. Przede wszystkim powinieneś wybrać rzetelny serwis internetowy, przez który będziesz mógł bezpiecznie wypełnić wniosek o pożyczkę. W sieci znajduje się wiele przeglądarek, które na bieżąco aktualizują oferty. Możesz skorzystać z jednej z nich lub obliczyć całkowity koszt pożyczki, poprzez kalkulator dostępny na stronie pomagamypozyczac.pl.

Spis treści:

  1. Jak wziąć pożyczkę przez internet - bezpieczeństwo przede wszystkim
  2. Pożyczka przez internet - weryfikacja tożsamości
  3. Jak wziąć pożyczkę na dowód?
  4. A co jeśli zgubiłem dowód osobisty?

Jak wziąć pożyczkę przez internet - bezpieczeństwo przede wszystkim

Strony internetowe są dzisiaj przystosowane do wielu urządzeń, także tych mobilnych. Komputery stacjonarne, tablety, smartfony… Możemy ulec złudzeniu, że wszystkie serwisy wyglądają tak samo na każdym ekranie. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak wziąć pożyczkę przez internet i właśnie w taki sposób chcesz złożyć odpowiedni wniosek, najbardziej odpowiednią wersją strony będzie ta przygotowana na komputer. Dlaczego? Wersje serwisów internetowych na telefony czy mniejsze tablety są jednak nieco uproszczone. Co więcej, niektóre zakładki są mniej widoczne, w tym m.in. te dotyczące opisu, jak wziąć pożyczkę u danego pożyczkodawcy oraz, jakie dokumenty należy przygotować. Najbardziej szczegółowe wersje stron www są nadal przygotowywane na laptopy i komputery PC. Warto również przyjrzeć się dokładnie tekstom pisanym drobnym fontem, a do tego z pewnością przyda się duży ekran.

Pamiętaj także, że we wniosku podajesz swoje dane, które powinny być chronione, stąd ważnym aspektem będzie posiadanie odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Wówczas nikt nie przechwyci Twoich wrażliwych danych.

Zawsze sprawdzaj, czy połączenie ze stroną www, przez którą przesyłasz formularz z wnioskiem o pożyczkę, jest szyfrowane. Urządzenia zwykle same wysyłają informacje o niebezpiecznych stronach, jednak lepiej dmuchać na zimne.

Pożyczka przez internet - weryfikacja tożsamości

Kiedy decydujesz się na zaciągnięcie pożyczki online, znalazłeś odpowiednią firmę, a sprzęt elektroniczny jest w pełni sprawny i posiada oprogramowanie antywirusowe - możesz spokojnie złożyć wniosek o pożyczkę. Aby to zrobić, konieczny będzie jeszcze jeden krok bezpieczeństwa - weryfikacja tożsamości. Odbywa się ona różnie, w zależności od pożyczkodawcy. Są jednak ograniczone możliwości sprawdzenia, czy dane, które zostały wpisane do formularza są zgodne z prawdą.

Weryfikacja poprzez numer konta bankowego

Jeśli już trochę rozeznałeś się na temat tego, jak wziąć pożyczkę przez internet, wiesz, że należy podać numer konta, na które zostaną wysłane środki. Taka transakcja zazwyczaj opływa na minimalne kwoty, czyli od 1 gr do 1 zł. Zwykle po udzieleniu pożyczki również i te pieniądze są zwracane na konto pożyczkobiorcy. Czy są jakieś ukryte koszty? Przy zwykłym przelewie zdecydowanie nie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zwykłe przelewy są realizowane o konkretnych godzinach. Jeśli zatem zależy Ci na czasie, wybierz opcję przelewu express, która jest płatna według taryfy danego banku.

Weryfikacja telefoniczna

Jest alternatywą do zrobienia przelewu bankowego. Może odbyć się poprzez rozmowę telefoniczną z konsultantem lub (bardziej popularny sposób) przez potwierdzenie SMS-em. Tutaj zachowaj ostrożność i uważnie doczytaj na stronie internetowej pożyczkodawcy, jaki jest jego poprawny numer. Znanych jest wiele przypadków oszustw, opartych na wysyłaniu wiadomości na numery SMS premium. Niektóre z nich są powiązane z rynkiem pożyczek.

Weryfikacja przez aplikację mobilną

Jeżeli jednak zdecydujesz się zaciągnąć pożyczkę używając smartfona, weryfikacja może odbyć się dzięki aplikacji (w których często opisany jest cały proces, jak wziąć pożyczkę oraz oznaczone są kolejne kroki). Będziesz musiał zalogować się do swojej bankowości online, natomiast aplikacja zweryfikuje tylko i wyłącznie Twoje dane osobowe. W rzadkich przypadkach może mieć również dostęp do informacji o transakcjach. Pamiętaj, aby nigdy nie wpisywać swojego hasła do bankowości na innej stronie, niż odpowiedniego banku lub jego aplikacji. Metoda, o której piszemy w tym podpunkcie jest w pełni legalna i zgodna z polskim prawem. Przed wpisaniem swojego hasła powinieneś jednak dokładnie sprawdzić, czy strona, na którą się logujesz, jest wiarygodną www, należącą do pożyczkodawcy.

Weryfikacja poprzez dowód osobisty

Ten sposób weryfikacji danych jest stosowany, kiedy przyznana pożyczka przychodzi kurierem. Kurier przekazuje umowę z pożyczkodawcą oraz, weryfikując dane na podstawie dowodu osobistego, przekazuje odpowiednią kwotę. Istnieje również alternatywna wersja „dostawy pożyczki do domu” - wówczas to pracownik podmiotu udzielającego pożyczki dostarczy Twoje pieniądze. Procedura weryfikacji jest taka sama, jak w przypadku dostawy przez kuriera.

Zachowaj szczególną ostrożność, jeżeli w czasie konsultacji zadajesz szczegółowe pytania na temat tego, jak wziąć pożyczkę, a dostajesz tylko szczątkowe odpowiedzi. Podobnie, jeśli następnie decydujesz się ją zaciągnąć, a pożyczkodawca na żadnym etapie nie wymaga potwierdzenia tożsamości. Należy podkreślić, że nikt, kto profesjonalnie zajmuje się pożyczkami przez internet, nie zgodzi się udzielić pieniędzy osobie niezweryfikowanej. W sieci są różne osoby, które wyłudzają poufne dane. Zachowaj czujność.

Niektórzy pożyczkodawcy preferują, aby umowę na pierwszą transakcję podpisać w oddziale lub biurze należącym do pożyczkodawcy.

Jak wziąć pożyczkę na dowód?

Pożyczka na dowód to szybki sposób na dodatkową gotówkę. Minimum formalności, jeden dokument, brak zaświadczeń - to cechy szybkiej pożyczki gotówkowej przez internet. Jak wziąć pożyczkę na dowód? Sprawa jest banalnie prosta. Wypełniając formularz na stronie internetowej pożyczkodawcy, uzupełniasz swoje dane (wraz z numerem PESEL) oraz wpisujesz numer dowodu. Wysyłasz wniosek jednym kliknięciem i oczekujesz na decyzję.

Pożyczki na dowód zazwyczaj nie wymagają sprawdzenia potencjalnego pożyczkobiorcy zaświadczeń o dochodach czy umowy o pracę. Łatwo dostępna pożyczka na dowód zwykle ląduje na koncie osoby składającej wniosek jeszcze tego samego dnia. Osoba, która stara się o pożyczkę na dowód, musi mieć ukończone 18 lat oraz ważny i niezniszczony dowód osobisty. Dokumenty, na których nie widać dobrze zdjęcia, nadłamane, zarysowane są najczęściej odrzucane.

Jak wziąć pożyczkę na dowód?

Zdarza się, niezależnie od nas, że dowód osobisty znika lub zniszczy się. Czas goni, a wyrobienie nowego dokumentu zajmuje około miesiąca. Jak wziąć pożyczkę, która wymaga wspomnianego dowodu osobistego, jeśli zaskoczyła nas właśnie taka sytuacja?

Pamiętajmy, dowód osobisty jest najbardziej wiarygodnym dowodem tożsamości. Nie mylić z dokumentem potwierdzającym tożsamość, czyli np. prawem jazdy. Według polskiego prawa dokumentem tożsamości jest również paszport, książeczka wojskowa lub… książeczka żeglarska. W niektórych przypadkach również karta cudzoziemca.

Jednak w tym wypadku, podobnie jak przy braniu kredytu w banku, zaciągnięcie pożyczki na dowód osobisty przy pomocy innego dokumentu nie jest możliwe. Wnioski przygotowane do wysyłania online posiadają formularz, w którym należy uzupełnić pole dotyczące numeru dowodu osobistego. Jest to wymaganie, którego nie można ominąć w żaden sposób.

Czy zatem wiesz już, jak wziąć pożyczkę przez internet? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pamiętaj, że zawsze powinieneś pytać przede wszystkim przedstawicieli danego banku czy innej instytucji udzielającej tego typu wsparcia finansowego. Poszczególne procesy mogą się w tym zakresie różnić, dlatego też zawsze podchodź do nich zwracając dużą uwagę na szczegóły - by pytanie: „Jak wziąć pożyczkę?” nie zamieniło się w zastanowienie, czy jakkolwiek dasz radę ją teraz spłacić. Zabezpieczenie siebie to podstawa!