err
Jaką ratę możesz płacić?
Ile chcesz pożyczyć?
Okres spłaty mies.
RRSO %
Kwota powyżej zł wymaga złożenia dodatkowych dokumentów potwierdzających wysokość osiąganych dochodów.
Formularz informacyjny

POMAGAMY – EDUKUJEMY

Czyli 3 pytania w przypadku odmowy udzielenia kredytu

ZAWSZE PAMIĘTAJ!

ZANIM ZŁOŻYSZ KOLEJNY WNIOSEK O POŻYCZKĘ LUB PODPISZESZ UMOWĘ POŻYCZKOWĄ W INNYCH INSTYTUCJACH FINANSOWYCH, SPRAWDŹ, CO MOGŁO SPOWODOWAĆ ODMOWNĄ DECYZJĘ I ZAPLANUJ NIEZBĘDNE KROKI

PYTANIE 1: Jeśli odmówiono Ci udzielenia pożyczki, warto rozważyć, czy dodatkowe obciążenie nie będzie zbyt trudne do utrzymania w dłuższej perspektywie czasu. Zanim więc zdecydujesz się na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania, zaplanuj z jakich środków finansowych będziesz go spłacać. PYTANIE 2: Nawet jeśli jakaś inna instytucja finansowa udzieli Ci pożyczki, może zrobi to na warunkach, które są znacznie gorsze od tych, jakie możesz uzyskać w przyszłości. Odmowa udzielenia pożyczki powinna być dla Ciebie ważną informacją i sygnałem ostrzegawczym. Prawdopodobnie dodatkowe zadłużenie będzie się wiązać z ryzykiem braku terminowej spłaty lub wpadnięciem w spiralę zadłużenia w przyszłości. PYTANIE 3: Jeśli możesz poczekać z decyzją o zaciągnięciu pożyczki i zaczniesz oszczędzać, to nie poniesiesz dodatkowych kosztów związanych ze spłatą odsetek. Warto zacząć odkładać regularnie kwotę, którą byłeś gotowy przeznaczyć na spłatę miesięcznej raty.

ZAWSZE PAMIĘTAJ!

Jeśli odpowiedź na którekolwiek pytanie brzmi: „NIE" lub nie jesteś w stanie na nie odpowiedzieć, prawdopodobnie zaciągnięcie przez Ciebie pożyczki w tym momencie zwiększy ryzyko powstania spirali zadłużenia. (Spirala zadłużenia)