err
Jaką ratę możesz płacić?
Ile chcesz pożyczyć?
Okres spłaty mies.
RRSO %
Kwota powyżej zł wymaga złożenia dodatkowych dokumentów potwierdzających wysokość osiąganych dochodów.
Formularz informacyjny

Czym są pożyczki od ręki? Co trzeba wiedzieć i na co uważać?

Znajdujesz się w ciężkiej sytuacji finansowej i nie wiesz jak sobie z nią poradzić? Dostępne pożyczki oraz chwilówki są naprawdę kuszące - wysokie kwoty, szybki czas wypłaty, bardzo często również pierwsza pożyczka gratis. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się pożyczki od ręki - możemy o nie wnioskować przez internet, a pieniądze na naszym koncie mogą pojawić się nawet w ciągu kilkunastu minut!

Spis treści:

 1. Czym jest pożyczka od ręki?
 2. Jak wziąć pożyczkę do ręki - krok po kroku
 3. Co wziąć pod uwagę wybierając szybką pożyczkę?
 4. Warunki, jakie należy spełnić aby uzyskać pożyczkę
 5. Czy można odstąpić od umowy pożyczki?
 6. Czym jest prywatna pożyczka od ręki?
 7. Zalety i wady pożyczki od ręki online

Czym jest pożyczka od ręki?

Pożyczka od ręki jest pomocą finansową oferowaną przez instytucje pozabankowe. Stanowi ona prosty produkt finansowy przeznaczony w szczególności dla osób fizycznych. Udzielany jest na podstawie przepisów Kodeksu Cywilnego, a także w ramach przepisów ustawy antylichwiarskiej oraz ustawy o kredycie konsumenckim. Pożyczkę od ręki możemy otrzymać w szybkim czasie, bez zbędnych formalności. Nie są wymagane poręczenia ani ubezpieczenia. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku niespodziewanych i nieplanowanych wydatków.

Wnioskując o pożyczkę od ręki online zazwyczaj nie musimy przedstawiać licznych zaświadczeń, bardzo często wystarczy jedynie dowód osobisty, a w niektórych przypadkach również informacje o dochodach. W przeciwieństwie do kredytów bankowych, pożyczki od ręki można zaciągać nawet na niewielkie sumy - począwszy od 100 złotych.

Jak wziąć pożyczkę do ręki - krok po kroku

O szybką pożyczkę od ręki możemy wnioskować zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Wystarczy do tego komputer, tablet bądź telefon oraz internet. W pierwszej kolejności należy wyznaczyć kwotę oraz termin spłaty, jaki nas interesuje. Następnym krokiem jest wypełnienie wniosku, w którym powinny znaleźć się informacje takie jak:

 • imię, nazwisko i datę urodzenia,
 • adres zamieszkania i/lub zameldowania,
 • numer telefonu,
 • PESEL,
 • numer rachunku bankowego,
 • numer i seria dowodu osobistego,
 • informacje o dochodach (nie zawsze).

Zazwyczaj konieczne jest także zweryfikowanie tożsamości poprzez tzw. przelew weryfikacyjny na kwotę 1zł bądź 1gr. W przypadku niektórych instytucji weryfikacja odbywa się poprzez aplikację mobilną. W wyjątkowych sytuacjach pożyczkodawca może również skontaktować się z osobą wnioskującą w celu potwierdzenia danych.

Rozpatrzenie wniosku przez pożyczkodawcę może trwać od kilku minut do nawet kilku dni, jednak zazwyczaj nie trwa dłużej niż 1 dzień. Jeśli zostanie rozpatrzony pozytywnie, pieniądze powinny pojawić się na rachunku bankowym w ciągu najbliższych minut.

Chcąc złożyć wniosek o pożyczkę od ręki stacjonarnie, wystarczy udać się do siedziby firmy pożyczkowej. Decyzja może zostać podjęta na miejscu bądź wysłana za pośrednictwem maila.

Co wziąć pod uwagę wybierając szybką pożyczkę?

Na rynku finansowym działa wiele firm oferujących szybkie pożyczki od ręki. Wybór jednej nie jest więc wcale taki łatwy. Atrakcyjna pożyczka od ręki to taka, która jest dostosowana do wszelkich potrzeb klienta. Wybierając ją, należy wziąć pod uwagę parametry takie jak:

 • kwota pożyczki,
 • okres spłaty,
 • całkowity koszt pożyczki od zaraz,
 • weryfikację baz dłużników,
 • formalności,
 • warunki umowy.

Warto porównać oferty różnych firm pożyczkowych oraz wybrać jedną, która odpowie na wszelkie potrzeby pożyczkobiorcy. W tym celu możemy skorzystać z porównywarek internetowych.

Warunki, jakie należy spełnić aby uzyskać pożyczkę

Aby móc wnioskować o pożyczkę od ręki należy spełnić szereg warunków. Pierwszym z nich jest ukończenie 18 lat, choć nie wszystkie firmy udzielają pożyczek tak młodym osobom i wymagają ukończenia 21, 24 a czasem nawet 28. roku życia. Niezbędne jest również posiadanie rachunku bankowego, ważnego numeru telefonu oraz adresu e-mail. Za ich pośrednictwem pożyczkodawca będzie się z nami kontaktował oraz informował m.in. o decyzji kredytowej czy zbliżającym się terminie spłaty.

Osoba, która chce ubiegać się o szybką pożyczkę od ręki musi być obywatelem Rzeczpospolitej Polski oraz wprowadzić we wniosku polski adres zamieszkania i/lub zameldowania. Koniecznością jest również posiadanie przez nią zdolności do czynności prawnych, a także w świetle prawa w Polsce - bycie konsumentem.

Czy można odstąpić od umowy pożyczki?

W rozumieniu polskiego prawa, każdy konsument ma możliwość odstąpienia od umowy pożyczki w ciągu 14 dni od jej zawarcia. Aby tego dokonać, należy złożyć stosowne oświadczenie. W internecie dostępnych jest wiele wzorów tego typu oświadczeń, jednak firmy pożyczkowe nierzadko również umieszczają je na swoich stronach internetowych. W prawidłowo skonstruowanym oświadczeniu musi znaleźć się m.in. nazwa oraz adres siedziby podmiotu, który udzielił pożyczki.

Aby odstąpić od pożyczki od ręki wystarczy wypełnić wzór oświadczenia, a następnie dostarczyć go pod adres wskazany przez pożyczkodawcę. Jeśli dokument jest wysyłany pocztą, warto wybrać taki rodzaj listu, który gwarantuje potwierdzenie nadania i odbioru. Po odstąpieniu od umowy pożyczkobiorca jest zobowiązany zwrócić całą kwotę pieniędzy, którą otrzymał. Jak wskazuje ustawa o kredycie konsumenckim, należy powiększyć ją o odsetki za okres od dnia wypłaty pożyczki do dnia jego spłaty.

Czym jest prywatna pożyczka od ręki?

Prywatna pożyczka od ręki to rodzaj zobowiązania, który nie jest oferowany przez instytucje pozabankowe. Udziela go osoba prywatna posiadająca odpowiednie środki. Ryzyko przy prywatnej pożyczce od ręki jest większe zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy. Istotne jest więc sporządzenie odpowiedniej umowy. Muszą się w niej znaleźć wszystkie istotne elementy, w tym przede wszystkim informacje o stronach, które ją zawierają. Zaliczamy do nich imię, nazwisko, adres, nr dowodu osobistego, datę urodzenia oraz PESEL. Z racji tego, że pożyczać można zarówno pieniądze, jak i inne dobra materialne, w umowie należy określić słownie i liczbowo kwotę pożyczki. Niezbędne jest również sprecyzowanie czasu trwania pożyczki prywatnej od ręki, terminu płatności oraz sposobu przekazania pieniędzy.

To jednak nie wszystko - umowa takiej pożyczki wymaga także wzmianki o odsetkach oraz wszelkich kosztach, które będą wiązać się z opóźnieniem w spłacie. Oczywiście, żeby umowa pożyczki od ręki była ważna, niezbędne jest umieszczenie informacji o miejscu i godzinie jej sporządzenia. Muszą również znaleźć się podpisy - pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy.

Chcąc uzyskać gotówkę od zaraz, wystarczy odwiedzić specjalne fora czy serwisy poświęcone tzw. pożyczkom społecznościowym. Po rejestracji można opublikować ogłoszenie bądź odpowiedzieć na takie, które zostało napisane przez osobę, która chce udzielić pożyczki.

Zalety i wady pożyczki od ręki online

Pożyczka od ręki to ciekawe rozwiązanie gwarantujące szybki zastrzyk gotówki. Do zalet tego typu zobowiązania możemy zaliczyć:

 • szybki dostęp do pieniędzy - pożyczka może znaleźć się na naszym koncie bankowym nawet w 15 minut od wydania pozytywnej decyzji,
 • przeznaczenie pieniędzy na dowolny cel - pożyczkobiorca nie wymaga wskazania przeznaczenia pieniędzy,
 • brak obowiązku przedstawienia zaświadczeń o dochodach - w niektórych przypadkach konieczne jest jedynie wpisanie NIP-u pracodawcy i dochodu,
 • minimum formalności - pożyczka od ręki nie wymaga praktycznie żadnych dokumentów,
 • różne sposoby potwierdzenia tożsamości - możemy wybrać ten, który nam odpowiada,
 • elastyczna pożyczka - pożyczkobiorca może wnioskować o kwotę i termin, jaki tylko chce.

W zależności od konkretnej firmy pożyczkowej, zalet może być znacznie więcej. Niektóre instytucje udzielają darmowych pierwszych pożyczek, z kolei inne - mają korzystniejsze warunki. Pożyczka od ręki ma jednak również wady. Zaliczamy do nich:

 • możliwość weryfikacji w bazach dłużników - niektóre firmy sprawdzają informacje o zadłużeniach,
 • kwota takiej pożyczki będzie niższa niż w przypadku kredytu - instytucje pozabankowe udzielają pożyczek na niższe kwoty niż banki, jednak jest to w pełni zrozumiałe.

Mimo to, pożyczka od ręki w wielu sytuacjach może okazać się naprawdę pomocna. Jeśli potrzebujemy pieniędzy, wystarczy, że na stronie internetowej www.pomagamypozyczac.pl wybierzemy pożądaną kwotę oraz ilość rat, a algorytm przedstawi potrzebne informacje. Decyzja zostanie szybko podjęta, a my w ciągu najbliższych minut otrzymamy pieniądze.